1. pololetí 2021

15.-17.1.2021

S ohledem na opatření covid-19 se uskutečnila další sesterská brigáda s několika pomocníky z řad našich přátel. Po skupinách jsme šroubovali nábytek, sestavili knihovnu a třídili knihy. Pokračovalo se v úklidu sklepa i v dalších věcech. Děkujeme všem za pomoc! Přikládáme několik fotek ze setkání.

Rády bychom vás pozvaly na žehnání Domu sestry Elišky, které je naplánováno na 21.2.2021. Vzhledem k opatřením covid vás budeme ještě informovat, zda žehnání proběhne v tomto termínu a podle programu. Velmi rády bychom každého přivítaly osobně, ale zatím nevíme, zda to bude možné. Již nyní se můžeme spojit v modlitbě, aby toto místo neslo požehnání a duchovní obnovu všem, kdo sem budou přicházet.

Víkend pro kluky 7 – 14 let

Téma:

„ Cesta moderního rytíře“
vede: Lukáš Kos

– skaut a ministrant + tým
duchovně doprovází:

Mons. Jan Paseka

Po rekonstrukci navazujeme na tradici duchovních setkání pro manžele s doprovodným programem pro děti. Symbolicky i stále aktuálně na téma “Nový začátek”.

2. pololetí 2020

Během víkendu 11.-13.12.2020 se sjelo na pomoc do zrekonstruovaného kláštera 29 brigádníků z řad sester i přátel z Olešnice, okolí Hoješína, z Prahy a z dalších míst naší republiky. Než se  otevře návštěvníkům, bude třeba Dům sestry Elišky otevře návštěvníkům, bude třeba přestěhovat a doplnit vybavení pokojů, kuchyně, jídelny a jiných míst.

Pokud byste chtěli pomoct i vy, ozvěte se sestře Gratii na kontakt uvedeném na tomto webu.

Během letních a podzimních měsíců přijelo pomoci mnoho dalších dobrovolníků a přátel Hoješína. Díky nim jsme mohli uskutečnit další úpravy v parku, průřez stromů a úpravu záhonů i jezírka v blízkosti Panny Marie Lurdské. Děkujeme všem a přikládáme několik fotografií.

27.-29.8.2020 se brigádníci sjeli z Olešnice, z okolí Hoješína, z Brna a Prahy, aby pomohli s úpravou parku, opravou plotu a úpravou sklepa na Skleníku. Zázemí zajišťovaly sestry z místní komunity. Fotodokument z těchto dní pořídil Stanislav Knotek z Člověk a víra.